Badania mikrobiologiczne

Badania mikrobiologiczne

Ocena poziomu zanieczyszczeń to podstawa dalszych działań. Przystąpienie do pracy w środowisku skażonym bakteriami chorobotwórczymi może mieć poważne konsekwencje. Wpłynie nie tylko na zdrowie osób przebywających w danym pomieszczeniu, ale i obecne w nim produkty, a także jakość budynku. Dlatego badanie mikrobiologiczne powietrza stanowi bardzo ważny punkt przygotowania do korzystania z pomieszczenia innego niż mieszkalne.

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 2

Badania mikrobiologiczne powietrza

czyszczenie wentylacji metoda hydmaster (zdjęcie przed i po)

Monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniach to zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ale i obowiązek podyktowany zasadami BHP. Na groźne zanieczyszczenia pyłowe, chemiczne i biologiczne narażeni są w szczególności pracownicy zakładów produkcyjnych, magazynów i hali produkcyjnych. Duże stężenie szkodliwych substancji stwarza ogromne ryzyko chorób układu oddechowego, a tym samym obniżenie komfortu pracy i masowe zwolnienia lekarskie. Rozwiązaniem jest systematyczne czyszczenie wentylacji, ale i badania mikrobiologiczne powietrza.

Badania mikrobiologiczne a jakość powietrza wewnętrznego

Okresowe badania mikrobiologiczne powietrza powinny być wykonywane również w pomieszczeniach biurowych. Groźne dla zdrowia zanieczyszczenia biologiczne produkowane są przez samych pracowników, którzy spędzają w jednym miejscu przynajmniej osiem godzin dziennie. Przenoszone drogą powietrzną bakterie, wirusy czy pierwotniaki, namnażają się pod wpływem wilgoci i ciepła, o które nietrudno w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Badania mikrobiologiczne powietrza pozwolą na eliminację drobnoustrojów i zahamowanie rozwoju grzybów.

Badania mikrobiologiczne w kanałach wentylacyjnych

czyszczenie wentylacji hgm clean

W HGM Clean oprócz usługi czyszczenia wentylacji, oferujemy badania mikrobiologiczne kanałów wentylacyjnych. Przeprowadzamy je w ramach szczegółowej inspekcji stanu kanałów. Analizę zanieczyszczeń systemu wentylacyjnego wykonujemy za pomocą specjalistycznego robota, wyposażonego w kamery. Dzięki nim możemy precyzyjnie określić poziom zanieczyszczeń, jak i wykonać zdjęcia i nagrania porównawcze.

Jak wyglądają badania mikrobiologiczne wentylacji?

Badanie mikrobiologiczne odbywa się poprzez pobranie próbek z określonych miejsc, np. z filtra wentylacyjnego. W trakcie pobierania próbki wykonywane jest zdjęcie i nagranie wideo, które przekazywane jest do dokumentacji i raportu z zakończenia prac czyszczących. Zbadanie obecnych w powietrzu bakterii pozwala nam na dobranie odpowiednich środków, usunięcie grzybów i pasożytów, a także zaproponowanie metody, która może zapobiec nawracaniu problemu.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.