Czyszczenie i dezynfekcja instalacji wentylacyjnych

Podstawowym działaniem wykonywanym w trakcie serwisowania instalacji wentylacyjnych jest jej czyszczenie i dezynfekcja. Pozbawiona zanieczyszczeń i drobnoustrojów wentylacja spełnia kryteria podyktowane prawem budowlanym, pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczenia i przyczynia się do poprawy komfortu pracy. Aby system wentylacji faktycznie spełniał swoją funkcję, czyszczenie i dezynfekcja powinny odbywać systematycznie i z użyciem odpowiednich środków

Czyszczenie instalacji wentylacyjnych

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 1

W HGM Clean oferujemy czyszczenie wentylacji w oparciu o technologię LIVA AIR. Światowej sławy rozwiązanie polega na użyciu innowacyjnych maszyn, które wyposażone są w różnego rodzaju szczotki, osadzone na miękkich, obrotowych wałkach. Pobierane za ich pomocą zanieczyszczenia, usuwane są pod dużym ciśnieniem przez inne urządzenie, wyposażone dodatkowo w wymienne sekcje filtrujące. Wybór narzędzi i metod radzenia sobie z zanieczyszczeniami podyktowany jest wieloma czynnikami, które określamy zawsze na początku naszej pracy. Pomaga nam w tym inspekcja kanałów wentylacyjnych, na podstawie której analizujemy poziom i rodzaj zanieczyszczeń

Metody czyszczenia instalacji wentylacyjnych

Sposób czyszczenia instalacji wentylacyjnych w dużej mierze zależy od branży. Metoda polegająca na szczotkowaniu mechanicznym, czyszczeniu sprężonym powietrzem lub odkurzaniu kanałów, wykorzystywana jest w większości przypadków. Nie zawsze jednak przynosi oczekiwany skutek. Niekiedy niezbędne jest użycie wody i środków chemicznych – czyszczenie wentylacji z ich pomocą stosowane jest najczęściej w przypadku pomieszczeń narażonych na zanieczyszczenia przemysłowe. Metoda czyszczenia instalacji wentylacyjnych wybierana jest po przeprowadzeniu inspekcji stanu systemu i poziomu zanieczyszczeń, a niekiedy – po wykonaniu badań mikrobiologicznych.

Dezynfekcja instalacji wentylacyjnych

hgm clean czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 3

Jedną z metod, najczęściej wybieraną przez nas w procesie czyszczenia instalacji wentylacyjnych, jest dezynfekcja. Polega ona na wprowadzeniu odpowiednich środków chemicznych do kanału wentylacyjnego, w celu oczyszczenia i usunięcia drobnoustrojów. Wybór środka chemicznego, wykorzystywanego do dezynfekcji, zależy od rodzaju bakterii obecnych w wentylacji. W ich określeniu pomaga nam analiza mikrobiologiczna, którą wykonujemy na samym początku naszej pracy.

Efekt czyszczenia instalacji wentylacyjnych

Celem czyszczenia i dezynfekcji kanałów wentylacyjnych jest uzyskanie świeżego, pozbawionego bakterii powietrza. Efekty czyszczenia dostrzegalne są nie tylko z punktu widzenia osób przebywających wewnątrz budynku. Wentylacja bez zanieczyszczeń pracuje wydajniej, pobiera mniej energii i pozwala zaoszczędzić nawet 70% budżetu. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na sam budynek, który nieustannie pracuje i potrzebuje odpowiedniego przepływu powietrza.

 

Czyszczenie i dezynfekcja instalacji wentylacyjnych jest ważna z wielu względów i nie warto jej zaniedbywać!

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.