Szlifowanie i polerowanie posadzek

Szlifowanie i polerowanie posadzek przemysłowych i betonowych Wrocław

Beton – znany i doceniany surowiec powraca do łask. Wytrzymały i ekonomiczny materiał stosowany był od stuleci jako uniwersalny budulec, a nawet element dekoracyjny. Obecny w przestrzeni publicznej, szczególnie widoczny był w tkance miejskiej.

 

Futurystyczne wieżowce, znane powszechnie bloki, monumentalne muzea, galerie handlowe, hale magazynowe – beton zrewolucjonizował niejeden styl architektoniczny. Wystarczy przyjrzeć się wrocławskiej Rotundzie Panoramy Racławickiej czy wieżowcom projektu Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak przy Placu Grunwaldzkim. Minimalistyczny i trwały surowiec przeżywa dziś prawdziwy renesans. Doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach przemysłowych, jak i użytkowych czy mieszkalnych.

 

Szczególnym powodzeniem cieszą się betonowe posadzki, a szeroki wybór betonów monolitycznych, prefabrykowanych i dekoracyjnych stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Dzięki najnowocześniejszym technologiom szlifowania, polerowania i dekorowania posadzek betonowych, utrzymanie i użytkowanie ich jest dziś jeszcze prostsze.

szlifowanie i polerowanie posadzek

Szlifowanie posadzek betonowych Wrocław – metody

polerowanie posadzek w dużym magazynie 1

Posadzka betonowa powinna być gładka, lśniąca i łatwa w utrzymaniu czystości. Tylko wtedy przyniesie oczekiwany efekt. Otrzymanie idealnej, równej posadzki betonowej nie jest proste i wymaga sprawdzonych, specjalistycznych metod.

 

Jako fachowcy z HGM Clean Wrocław, wiemy, jak powinno wyglądać prawidłowe szlifowanie posadzek przemysłowych. W oparciu o lata doświadczeń i wiedzę zdobywaną od najlepszych specjalistów w Polsce, wypracowaliśmy sprawdzone metody wyrównywania, wygładzania i polerowania posadzek betonowych o różnym metrażu. Jedna z wykorzystywanych przez nas metod oparta jest na technice Lavina Floor, która polega na szlifowaniu i polerowaniu, a następnie utwardzeniu i impregnacji posadzki betonowej.

 

Dzięki profesjonalnym maszynom planetarnym Lavina oraz sprawdzonym środkom impregnacyjnym, powierzchnia jest gładka, zabezpieczona i odporna na ścieranie, a sam efekt szlifowania posadzek betonowych długotrwały. Z naszej metody Lavina Floor korzystają właściciele osiedli deweloperskich, garaży podziemnych, hali magazynowych, zakładów produkcyjnych.

Naprawa posadzki betonowej

Utrzymanie posadzki betonowej to również jej renowacja. Pomimo wyjątkowej wytrzymałości i trwałości surowca, posadzka betonowa, jak każda inna nawierzchnia, może ulec zniszczeniu. Renowacja posadzek przemysłowych czasem jest nieunikniona. Wszystko zależy od stopnia zniszczenia posadzki oraz wielu innych czynników. W najgorszym przypadku renowacja posadzek przemysłowych nie jest możliwa i konieczna jest jej wymiana.

Tym bardziej, że niektóre z nich, jak betonowe posadzki przemysłowe, narażone są na dużą eksploatację. Chociaż każde uszkodzenie jest inne, wierzymy, że naprawa posadzki betonowej jest niekiedy lepsza niż całkowite usunięcie powierzchni. Dlatego oferujemy profesjonalną naprawę powierzchni poprzez szlifowanie i polerowanie oraz naprawę dylatacji, opartą na sprawdzonych rozwiązaniach marki Ulbrichfuge.

 

Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że czasami problem leży w źle położonej nawierzchni lub w błędach na etapie projektowania. Z tego względu naprawę posadzki betonowej rozpoczynamy od klasyfikacji uszkodzenia i ustalenia przyczyn jego powstania. Po określeniu czynników warunkujących zniszczenia, analizie projektu powierzchni i jakości podłoża, przystępujemy do działania – wybieramy optymalne rozwiązanie, szlifujemy, naprawiamy dylatację, a następnie zabezpieczamy posadzkę, aby w przyszłości nie uległa większemu zniszczeniu.

polerowanie posadzek (zdjęcie z prac) 2

Polerowanie posadzek betonowych

Pozostając w temacie renowacji posadzek betonowych, zatrzymajmy się na polerowaniu. Zabieg wykonujemy z wykorzystaniem wspomnianej już technologii Lavina. W przypadku polerowania posadzek betonowych korzystamy z maszyn Lavina, które wyróżnia duża skuteczność i precyzja. Technologia Lavina Floor sprawdza się w przypadku mocno zabrudzonej nawierzchni, gdzie zawodzą standardowe maszyny myjące. Usługa polerowania posadzek betonowych w HGM Clean obejmuje także wzmocnienie nawierzchni. Wykorzystując najwyższej jakości środki utwardzamy i impregnujemy posadzkę, chroniąc ją przed wilgocią, brudem, pyłem i uszkodzeniami. Efekty polerowania posadzek betonowych widoczne są od razu. Z doświadczenia wiemy, że prawidłowo oczyszczona, wypolerowana i zabezpieczona posadzka betonowa utrzymuje swój stan przez wiele lat i nie ma wymaga dodatkowej pielęgnacji.

szlifowanie i polerowanie posadzek na hali produkcyjnej

Jaki efekt mogę uzyskać zlecając polerowanie posadzki przemysłowej?

Efekt w dużej mierze podyktowany jest wyborem klienta. W zależności od tego, jak ma wyglądać wykończenie powierzchni, oferujemy polerowanie posadzek betonowych jednolite monolityczne lub polerowanie z odsłoniętym kruszywem. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonana jest posadzka przemysłowa. Modne ostatnio lastryko, które polega na odsłanianiu kruszywa, bardziej popularne jest w lokalach usługowych i mieszkaniach. Jeśli chodzi o polerowanie posadzek przemysłowych technologią lavina eco, doskonale sprawdza się metoda oferująca jednolity, długotrwały efekt i bezproblemową eksploatację. W obu przypadkach stosujemy najwyższej jakości technologie polerowania, oparte na sprawdzonych środkach ochronnych. Dzięki nim otrzymujemy zwartą, wodoszczelną strukturę przypominającą taflę lustra.

 

Wieloletnie doświadczenie, specjalistyczna wiedza i pasja, z jaką podchodzimy do jednego z najpopularniejszych surowców budowlanych na świecie, pozwoliły nam na stworzenie najlepszej oferty szlifowania i polerowania posadzek betonowych. Jako fachowcy z Wrocławia – poniemieckiego miasta o zróżnicowanej architekturze, wiemy, jak zróżnicowane mogą być powierzchnie pokryte betonem. Dlatego nasze usługi obejmują zarówno przestrzenie przemysłowe, jak i usługowe. Najnowsze technologie, najwyższej jakości preparaty oraz ekologiczne rozwiązania stosujemy zarówno w przypadku nowych, jak i wyeksploatowanych powierzchni. Stawiamy na uniwersalność i ekonomię, co doceniają klienci oczekujący długotrwałego efektu, bez dodatkowych kosztów. Jeśli szukasz specjalistów w temacie: szlifowanie posadzek betonowych Wrocław – postaw na HGM Clean!

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.

Zdjęcia z naszych prac

Sprawdź nasz najnowszy katalog