Czyszczenie przepustnic

Czyszczenie przepustnic

Przepustnice stanowią ważny element instalacji wentylacyjnej. Odpowiadają za regulację i dystrybucję powietrza do wnętrza budynku. Dzięki nim możliwe jest odcinanie, kontrolowanie i sterowanie przepływem powietrza, co sprawdza się w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Montowanie przepustnic w rurociągach wentylacyjnych to konieczność określona ustawą o warunkach technicznych budynków. Podczas kontroli stanu czystości sprawdzana jest centrala wentylacyjna wraz ze znajdującymi się w niej elementami. Dlatego tak ważne jest kompleksowe czyszczenie całej instalacji wentylacyjnej.

Na czym polega czyszczenie przepustnic?

wyczyszczona centrala wentylacyjna

W HGM Clean świadczymy usługi czyszczenia wszystkich urządzeń zainstalowanych w centrali, w tym przepustnic. Jeśli chodzi o czyszczenie tych elementów wentylacyjnych, w pierwszej kolejności usuwamy widoczne zanieczyszczenia, takie jak osad, kamień czy rdza. Następnie sprawdzamy stan przepustnic i jeśli nie posiadają uszkodzeń, uszczerbień czy pęknięć, usuwamy wilgoć zgromadzoną w trakcie czyszczenia. Zdarza się, że czyszczenie przepustnic połączone jest z ich dezynfekcją. Dzieje się tak w przypadku centrali wentylacyjnej pracującej w trudnych warunkach przemysłowych, produkcyjnych lub usługowych.

 

Obecny w powietrzu pył, kurz i wilgoć są nośnikami bakterii, które osiadają na przepustnicach, przyczyniając się do rozwoju groźnych dla zdrowia drobnoustrojów.

Czyszczenie przepustnic efekty

Jeśli serwisujesz instalację wentylacyjną, przeprowadź czyszczenie przepustnic – efekt będzie widoczny niemalże od razu. Czyszczenie przepustnic umożliwia im swobodny obrót w pełnym zakresie. Pozwala pracować wydajniej i lepiej spełniać swoją funkcję. Tylko czyste przepustnice regulują i dystrybuują powietrze zgodnie z przyjętymi normami, nie rozpylają zanieczyszczeń i drobnoustrojów osadzonych na swoich podzespołach.

czyszczenie centrali wentylacyjnej

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.