Czyszczenie tłumików

Ważnym komponentem instalacji wentylacyjnej jest tłumik, którego zadaniem jest ograniczenie hałasu w rurociągach. Dźwięki generowane przez wentylatory mogą utrudniać przebywanie i pracę w danym pomieszczeniu. Tłumiki radzą sobie z hałasem, o ile nie są zanieczyszczone. Podobnie, jak w przypadku innych elementów centrali wentylacyjnej, tłumiki narażone są na działanie pyłu, kurzu, tłuszczu, grzybów i innych zanieczyszczeń przenoszonych drogą lotną. Gromadzący się na nich osad stwarza zagrożenie dla urządzenia, jak i zdrowia osób przebywających w pomieszczeniu. Dlatego podczas serwisu kanału wentylacyjnego, warto przeprowadzić przegląd i czyszczenie tłumików.

Czyszczenie tłumików jak się odbywa?

wyczyszczona centrala wentylacyjna

W HGM Clean oferujemy czyszczenie instalacji, centrali, kanałów i pozostałych elementów systemu wentylacyjnego, w tym czyszczenie tłumików. W zależności od ich budowy, funkcji oraz stopnia zanieczyszczenia, dobieramy najbardziej skuteczną metodę czyszczenia i dezynfekcji. Najbardziej powszechnym sposobem usuwania zanieczyszczeń osadzonych na tłumikach jest czyszczenie agregatem pneumatycznym. Metoda nie wymaga użycia wody, co jest ważne w przypadku części reagujących na wilgoć. W przypadku silnych zabrudzeń, np. tłuszczowych lub grzybiczych, niezbędne jest zastosowanie detergentów.

Czyszczenie tłumików efekty

Czyste, pozbawione osadu i bakterii tłumiki pracują wydajniej, co wpływa na funkcjonowanie całego systemu wentylacyjnego. Czyszczenie tłumików to niemal natychmiastowe efekty – zmniejszenie hałasu i lepsza praca całego urządzenia, poprawi warunki pracy i obniży koszty eksploatacji urządzenia.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.