Czyszczenie i dezynfekcja okapów

Okap to jeden z najbardziej eksploatowanych części wentylacyjnych. Pełni funkcję wyciągu pochłaniającego i odprowadzającego najcięższe zanieczyszczenia. Wykorzystywany w przemyśle, laboratoriach czy lokalach gastronomicznych, poddawany jest intensywnej pracy w trudnych warunkach. Narażony na duże stężenie toksycznych, chemicznych i olejowych oparów, może się zapychać i ulegać przegrzaniu. Zanieczyszczony okap może uszkodzić całą instalację wentylacyjną, doprowadzić do pożaru lub nawet zatrucia osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Czyszczenie okapów gastronomicznych

praca nad czyszczeniem wentylacji

Szczególnie ważne jest czyszczenie okapów gastronomicznych, które odpowiadają za odprowadzanie dymu, tłuszczu i innych ciężkich oparów. Ilość i stężenie zanieczyszczeń w lokalach oferujących lub przetwarzających żywność sprawia, że okap musi wykonywać pracę kilkukrotnie większą niż w przypadku innych wyciągów wentylacyjnych. Dlatego kontrola czystości w tego typu miejscach powinna odbywać się z większą częstotliwością.

Profesjonalne czyszczenie okapów

Podstawą prawidłowego funkcjonowania okapów jest ich systematyczna kontrola i czyszczenie połączone z dezynfekcją. Usunięcie ciężkich i toksycznych zanieczyszczeń powinno zostać przeprowadzone przez profesjonalną firmę, specjalizującą się w czyszczeniu systemów wentylacyjnych. Jako HGM Clean posiadamy wieloletnie doświadczenie w usuwaniu różnego typu zanieczyszczeń. Stosowane przez nas metody czyszczenia opierają się na innowacyjnych technologiach i profesjonalnych narzędziach światowych marek.

Skuteczna dezynfekcja okapów

Oferujemy skuteczne czyszczenie okapów z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego i przeciwpożarowego. Dlatego oprócz czyszczenia, oferujemy dezynfekcję okapów, którą wykonujemy w oparciu o przeprowadzone wcześniej badania mikrobiologiczne. Na podstawie otrzymanych wyników, dobieramy odpowiednie środki i skutecznie usuwamy grzyby, pleśnie oraz inne bakterie chorobotwórcze. Czyszczenie i dezynfekcja okapów w HGM Clean odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych środków, których bezpieczeństwo potwierdzają atesty i certyfikaty.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.