Czyszczenie i dezynfekcja wentylatorów

Zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego (Dz. U. 2000 nr 106 poz. 1126), Art. 62.1: “obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę okresowej kontroli, co najmniej raz w roku”. Przepis dotyczy “(…) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych)” znajdujących się w obiektach innych niż budynki indywidualnego budownictwa jednorodzinnego, a więc we wszelkiego rodzaju lokalach usługowo-handlowych, halach produkcyjnych, itp. Każdy, kto korzysta z instalacji wentylacyjnych i klimatyzujących w miejscach publicznych wie, że w praktyce urządzenia wymagają częstszego serwisowania. Wentylatory są szczególnie mocno eksploatowane w lokalach usługowych, narażonych na działanie tłuszczu czy smaru. Kontrola systemów wentylacyjnych podyktowana jest nie tylko przepisami prawa budowlanego, ale i wymaganiami producenta oraz gwarancją.

Czyszczenie wentylatorów

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 1

Proces czyszczenia wentylatorów składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie inspekcji wewnątrz kanału wentylacyjnego za pomocą robota wyposażonego w kamerę. Celem inspekcji jest ocena poziomu zanieczyszczeń i ewentualne pobranie próbki do badania mikrobiologicznego. Po wykonaniu badania i potwierdzeniu lub wykluczeniu występowania drobnoustrojów, przeprowadzane jest czyszczenie wentylacji.

Dezynfekcja wentylatorów

Każde czyszczenie wentylacji powinno iść w parze z dezynfekcją. Nawet, jeśli badanie mikrobiologiczne nie potwierdzi występowania drobnoustrojów, warto zdezynfekować instalację, w której gromadził się kurz. Dezynfekcja jest konieczna, jeśli wentylacja znajduje się w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci lub osoby cierpiące na choroby układu oddechowego.

Skuteczne czyszczenie wentylatorów

W HGM Clean korzystamy z najnowocześniejszych maszyn i środków czyszczących, które skutecznie usuwają kurz, brud, pleśń, a nawet tłuszcz, smar i inne trudne zanieczyszczenia. Współpracujemy z największymi producentami branży wentylacyjnej o światowej renomie. Stosowane przez nas maszyny marki LIFA AIR pozwalają na kompleksowe czyszczenie wentylacji, kanałów wylotowych i całej instalacji filtrującej. Wyposażone w specjalistyczne szczotki czyszczące urządzenia mają blisko 100% skuteczność i doskonale radzą sobie z groźnymi pyłkami, takimi jak chociażby azbest obecny w halach przemysłowych. Innowacyjne rozwiązania kompleksowe czyszczenie i dezynfekcję kanałów, centrów i całej instalacji wentylacyjnej.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.