Inspekcja stanu kanałów wentylacyjnych

    • HGM Clean
    • Inspekcja stanu kanałów wentylacyjnych

Inspekcja stanu kanałów wentylacyjnych

System wentylacyjny spełnia swoją funkcję tylko wtedy, kiedy jest systematycznie czyszczony. Zarządcy i właściciele budynków powinni dbać o serwis i czyszczenie wentylacji zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Pomimo tego, że w większości stosują się do tego rozporządzenia, powietrze przechodzące przez kanał wentylacyjny nie zawsze jest czyste i stwarza realne zagrożenie dla zdrowia osób przebywających w danym budynku. W takim przypadku przed rozpoczęciem czyszczenia, warto wykonać inspekcję stanu kanałów wentylacyjnych, która pozwala na szczegółową analizę poziomu zanieczyszczeń. Otrzymany wynik pozwala nie tylko na ocenę stanu kanału wentylacyjnego, ale i zaplanowanie dalszych działań.

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 2

Jak powinno wyglądać inspekcja kanałów wentylacyjnych?

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 1

Inspekcja stanu kanałów wentylacyjnych odbywa się przy użyciu najwyższej jakości narzędzi o wysokiej rozdzielczości. Poziom zanieczyszczeń w kanale wentylacyjnym sprawdzany jest za pomocą kamery inspekcyjnej. Pozwala ona na wykonanie szczegółowych zdjęć oraz nagrań z wnętrza kanału, które przekazywane są następnie do ogólnej dokumentacji. Dzięki zaawansowanej technologii możliwa jest nie tylko analiza zanieczyszczeń, ale i określenie długości oraz przebiegu kanału. Na tym etapie sprawdzamy ogólny stan systemu i lokalizujemy ewentualne usterki.

Przebieg inspekcji stanu kanałów wentylacyjnych

Inspekcja stanu kanałów wentylacyjnych rozpoczyna się od wprowadzenia robota, wyposażonego w specjalistyczną kamerę. W trakcie analizy poziomu zanieczyszczeń i ogólnego stanu wentylacji, wykonywane są zdjęcia oraz nagrania wideo, na podstawie których zostaje przeprowadzona ocena i plan działania. W przypadku podejrzenia zanieczyszczeń mikrobiologicznych pobierany jest materiał do testów i badań laboratoryjnych. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i otrzymaniu wyniku, następuje zabezpieczenie elementów znajdujących się w pomieszczeniu i rozpoczęcie czyszczenia systemu wentylacyjnego.

Co po inspekcji stanu kanału wentylacyjnych?

Przebieg inspekcji kanałów wentylacyjnych dotyczy nie tylko działań poprzedzających czyszczenie. Zakończony proces także wymaga dodatkowej oceny. Po wykonaniu czyszczenia sprawdzany jest przepływ powietrza i w razie konieczności wykonywana jest regulacja systemu wentylacyjnego. Aby porównać stan systemu wentylacyjnego sprzed i po czyszczeniu, do kanału ponownie wprowadzony zostaje robot wykonujący zdjęcia i nagrania wideo. Dokumentacja stanowi nie tylko część raportu podwykonawczego, ale i przykład, który chętnie pokazujemy pozostałym właścicielom systemów wentylacyjnych.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.