Doczyszczanie hal przemysłowych

Doczyszczanie hal przemysłowych

Silnie zabrudzenia to problem pojawiający się w wielu branżach. Utrzymanie czystości jest szczególnie trudne w halach przemysłowych. Zarówno w magazynach, jak i miejscach produkcji powierzchnia szczególnie narażona jest na silne zabrudzenia. Praca maszyn, liczba pracowników, specyfika branży – czynników warunkujących zanieczyszczenia w halach przemysłowych jest naprawdę wiele. Dodatkowo, duża eksploatacja, która jest cechą charakterystyczną dużych hal produkcyjnych, znacząco wpływa na stan posadzki. To wszystko sprawia, że samodzielne czyszczenie hal przemysłowych nie jest możliwe.

 

W przypadku silnie zabrudzonych posadzek niezbędne jest wprowadzenie specjalistycznych maszyn czyszczących, które usuwają nie tylko zanieczyszczenia, ale i zabezpieczają nawierzchnię. Użycie profesjonalnych maszyn czyszczących jest niezbędne również w przypadku pozostałych elementów hali. Doczyszczanie ścian czy sufitów na własną rękę nie jest możliwe, chociażby ze względu na ograniczoną dostępność.

hgm clean doczyszczanie hal przemysłowych 1

Profesjonalne doczyszczanie hal produkcyjnych

hgm clean doczyszczanie hal przemysłowych 4

Jako HGM Clean oferujemy profesjonalne doczyszczanie hal produkcyjnych w sektorze spożywczym, przemysłu lekkiego i ciężkiego. Wykonujemy zarówno mycie posadzek przemysłowych, jak i czyszczenie ścian oraz sufitów wewnętrznych. Nasze usługi obejmują mycie powierzchni o różnej powierzchni i strukturze. Zajmujemy się czyszczeniem zarówno betonowych i kamiennych podłóg, jak i tych wykonanych z PCV czy linoleum. W zakresie czyszczenia ścian i sufitów podejmujemy pracę m.in. na powierzchniach metalowych, winylowych, pokrytych materiałem. Z doświadczenia wiemy, że każde zabrudzenie może mieć inne źródło i zależeć od wielu czynników. Dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Wypracowane przez lata rozwiązania pozwalają nam na skuteczne czyszczenie hal produkcyjnych, niezależnie od powierzchni czy materiału.

 

Pozostając pierwszą i jedyną w Polsce firmą oferującą czyszczenie każdego rodzaju sufitów podwieszanych, opieramy się na sprawdzonej technologii zza oceanu. Współpraca z amerykańską firmą specjalizującą się w dziedzinie czyszczenia hali przemysłowych, pozwoliła nam na dotarcie do najnowocześniejszych rozwiązań i wdrożenie ich na polski rynek.

Czyszczenie hal produkcyjnych

Wiemy, jak silne potrafią być zabrudzenia na powierzchniach hali produkcyjnych, zwłaszcza w branży spożywczej czy przemysłowej. Trudno usuwalne ciecze, oleje, smary, zabarwienia czy pozostałości produktów ulegające rozkładowi należy usunąć z zachowaniem bezpiecznych środków, które nie zaszkodzą przechowywanej żywności. Dlatego doczyszczanie hal przemysłowych przeprowadzamy z użyciem innowacyjnej technologii Lavina Floor Eco, które odbywa się w sposób podobny do szlifowania betonu.

 

Dzięki wykorzystaniu siatek z mikrodiamentem i padów diamentowych, które wyróżnia miękkość i precyzja, jesteśmy w stanie usunąć wyłącznie warstwę brudu, kurzu, mleczka cementowego, bez otwierania porów posadzki betonowej. Dzięki użyciu profesjonalnej maszyny Lavina Floor Eco jesteśmy w stanie głęboko doczyścić, jak i utwardzić oraz zaimpregnować nawierzchnię, zabezpieczając ją na długi czas.

Czyszczenie przemysłowe hal

czyszczenie hal przemyslowych sufity hgm clean

Oprócz hal produkcyjnych oferujemy również czyszczenie przemysłowe takich pomieszczeń jak magazyny, hurtownie i przechowalnie wielkopowierzchniowe. Zabrudzenie, które występuje najczęściej w tego typu pomieszczeniach, najczęściej wynika z nagromadzonego kurzu. W przypadku zetknięcia z wilgocią lub płynem zanieczyszczenie jest szczególnie trudne do usunięcia. Utrudnia przechowywanie towaru i może niekorzystnie wpłynąć na jego jakość.

 

Dlatego nawet pomimo niskiej częstotliwości przebywania na terenie hali przemysłowej, małej liczby osób przebywających w pomieszczeniu czy braku obecności maszyn, warto przeprowadzić czyszczenie przemysłowe hali, takich jak magazyn czy przechowalnia

Doczyszczanie hal przemysłowych efekty

Efekt czyszczenia hali przemysłowych widać niemalże od razu. Jednolita, pozbawiona smug powierzchnia to lepszy komfort pracy i większy poziom bezpieczeństwa. Zabrudzenia, zwłaszcza tłuste, mogą doprowadzić do poważnego wypadku, któremu może ulec pracownik lub pojazd transportujący towary. Czyszczenie hal przemysłowych to także element obowiązkowy, który musi spełnić właściciel lub zarządca budynku. Aby efekt usuwania zabrudzeń był jeszcze bardziej widoczny, przed przystąpieniem do czyszczenia wykonujemy dokumentację fotograficzną, którą porównujemy ze stanem powierzchni po ukończonej pracy. Dodatkowo, za pomocą profesjonalnych maszyn Lavina Floor Eco wykonujemy polerowanie posadzek, nadając im połysk i efekt nowości. Aby podnieść zadowolenie klienta z naszych usług, oferujemy opcję impregnacji i zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.

Zdjęcia z naszych prac

Sprawdź nasz najnowszy katalog