Czyszczenie i dezynfekcja instalacji tłuszczowych

Istnieją branże, w których systemy wentylacyjne są szczególnie eksploatowane. Jedną z nich jest gastronomia i inne pomieszczenia usługowo-produkcyjne, w których pojawia się duże stężenie ciężkich zanieczyszczeń. Gromadzące się w wentylacji tłuszcz, smar, mgła olejowa i inne ciężkie opary zagrażają nie tylko instalacji. Silny i ciężki zapach tłuszczu może skutecznie odstraszyć klientów restauracji czy baru, a mocno zatłuszczony okap stać się źródłem pożaru. Dlatego czyszczenie i dezynfekcja instalacji tłuszczowych powinna być wykonywana z dużo większą częstotliwością niż w przypadku innych wentylacji.

Odtłuszczanie instalacji tłuszczowych

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 2

W HGM Clean oferujemy profesjonalne czyszczenie instalacji tłuszczowych, w tym mycie okapów gastronomicznych i kanałów wentylacyjnych. Korzystamy z najnowocześniejszych technologii, opartych na urządzeniach wiodącej na świecie marki LIFA AIR. Maszyny LIFA AIR pozwalają na utrzymanie czystości w systemach wentylacyjnych, kanałach wylotowych, HVAC oraz klimatyzatorach. Wyposażone są w innowacyjne szczotki o różnych kształtach i trybach, umożliwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń.

 

Stosowane przez nas urządzenia szczególnie dobrze sprawdzają się w branżach produkcyjnej i przemysłowej, gdzie w powietrzu mogą unosić się niebezpieczne pyłki, takie jak azbest czy kwarc. Pochłaniające, a zarazem oczyszczające maszyny są w stanie usunąć blisko 100% najgroźniejszych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Maszyny działają zgodnie ze standardami europejskimi i spełniają warunki epidemiologiczno-sanitarne.

Mycie instalacji tłuszczowych

Oprócz czyszczenia wentylacji oferujemy także mycie okapów gastronomicznych i innych sprzętów pełniących funkcje wentylacyjne. Podobnie jak w przypadku odtłuszczania, podczas mycia instalacji tłuszczowych korzystamy ze sprawdzonych metod i nowoczesnych narzędzi, które są całkowicie bezpieczne dla produktów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia.

Dezynfekcja instalacji tłuszczowych

Nieodłącznym elementem czyszczenia instalacji tłuszczowych jest ich dezynfekcja. Wentylacja umieszczona w pomieszczeniu gastronomicznym lub produkcyjnym jest szczególnie narażona na działanie substancji, które z czasem mogą powodować rozwój groźnych bakterii. Przedostanie się ich do żywności i dróg oddechowych może być bardzo niebezpieczne. Dlatego w tym przypadku należy szczególnie zadbać o dezynfekcję instalacji tłuszczowych.

wyczyszczona wentylacja przez hgm clean metoda hydmaster

Efekt czyszczenia instalacji tłuszczowych

Decydując się na czyszczenie i dezynfekcję instalacji tłuszczowych, dbamy nie tylko o prawidłową cyrkulację powietrza, ale i o zdrowie użytkowników lokalu gastronomicznego czy hali produkcyjnej. Efekt czyszczenia instalacji tłuszczowych to czysta i drożna instalacja, która ułatwia przygotowywanie i przechowywanie produktów spożywczych, pracę w trudnych warunkach produkcyjnych i zapylonych pomieszczeń o dużym stężeniu szkodliwych substancji.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.