Czyszczenie i dezynfekcja instalacji klimatyzacyjnych

    • HGM Clean
    • Czyszczenie i dezynfekcja instalacji klimatyzacyjnych

Czyszczenie i dezynfekcja instalacji klimatyzacyjnych

Klimatyzator, który nieustannie filtruje, nagrzewa i ochładza powietrze, ma ogromny wpływ na jakość użytkowania pomieszczenia i pracę całego budynku. Odpowiednia wentylacja to podstawa prawidłowego funkcjonowania w domu, w pracy czy w lokalach usługowo-handlowych. Pomimo tego, że instalacja klimatyzacyjna znajduje się w większości pomieszczeń prywatnych i publicznych, nie zawsze spełnia swoją funkcję. Narażona na zanieczyszczenia, kurz i wilgoć, szybko ulega eksploatacji. Zaczyna pracować głośniej, a jakość powietrza pogarsza się. Nieprawidłowo funkcjonująca instalacja klimatyzacyjna to zła cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu, ryzyko uszkodzenia centrali klimatyzacyjnej, jak również ryzyko rozpylania drobnoustrojów, powodujących choroby układu oddechowego. Rozwiązaniem jest systematyczne czyszczenie i dezynfekcja instalacji klimatyzacyjnych z użyciem specjalistycznego sprzętu.

hgm clean czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 3

Czyszczenie klimatyzacji

hgm clean czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 1

Proces czyszczenia klimatyzacji powinien być przeprowadzany przez profesjonalną firmę, która posiada doświadczenie w pracy z różnego typu systemami. Klimatyzatory mogą różnić się od siebie budową i zastosowaniem, dlatego na samym początku konserwacji, należy określić materiał i części składowe urządzenia. Istotną częścią czyszczenia klimatyzacji jest sprawdzenie stanu elementów, takich jak turbina czy parownik, których działanie mogło zostać osłabione na skutek zanieczyszczeń. Po określeniu odpowiedniej metody, wyborze sprzętów i środków, następuje oczyszczenie lub wymiana filtrów, czyszczenie agregatu skraplacza, turbiny i parownika. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się nie tylko wewnątrz instalacji. Równie ważne jest utrzymanie czystości zewnętrznych elementów klimatyzatora, takich jak wloty wentylacyjne, na których w pierwszej kolejności osiada kurz i inne zanieczyszczenia.

Dezynfekcja klimatyzacji

Aby czyszczenie instalacji klimatycznej było skuteczne, niezbędna jest dezynfekcja klimatyzacji. Nagromadzenie zanieczyszczeń jest często równoznaczne z pojawieniem się bakterii, które mogą różnić się w zależności od funkcji, jaką pełni pomieszczenie. Dlatego przed wyborem odpowiedniego środka do dezynfekcji, przeprowadzamy badanie mikrobiologiczne, polegające na pobraniu próbki z wnętrza instalacji i przekazaniu jej do laboratorium.

Efekt dezynfekcji instalacji klimatyzacyjnych

Czyszczenie i dezynfekcja instalacji klimatyzacyjnych przynoszą niemal natychmiastowy efekt. Najważniejszym z nich jest oczywiście czyste, świeże powietrze pozbawione zanieczyszczeń, kurzu i bakterii. Oprócz poprawy jakości powietrza, możemy zaobserwować znacznie cichszą pracę instalacji, co przekłada się na komfort korzystania z pomieszczenia. Czyszczenie klimatyzacji jest ważne również ze względów ekonomicznych – drożne i odciążone urządzenie pracuje sprawniej, co przekłada się na jego żywotność.

czyszczenie wentylacji (zdjęcia przed i po) 5

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.