Czyszczenie wymienników ciepła

Wymienniki ciepła stosowane są niemal w każdej branży. Obecne w przemyśle ciepłowniczym, chemicznym czy spożywczym narażone są na pracę często w trudnych warunkach. Duża eksploatacja w połączeniu z zanieczyszczeniami osłabia wydajność wymienników i generuje większe koszty związane z intensywniejszą pracą urządzeń. Dodatkowo, może mieć negatywny wpływ na produkty ogrzewane i chłodzone w halach lub magazynach. Czyszczenie wymienników ciepła pozwala poprawić wydajność urządzenia i warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Jak wygląda czyszczenie wymienników ciepła?

czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 2

Czyszczenie wymienników ciepła w HGM Clean odbywa się z użyciem zaawansowanej technologii. Polega ona na usunięciu kamienia i innych zanieczyszczeń z wnętrza układu za pomocą agregatu czyszczącego. Powierzchniowo czynne środki wtłaczane są do wnętrza wymiennika pod wysokim ciśnieniem, następuje rozpuszczenie i oderwanie, a następnie usunięcie osadu, kamienia lub rdzy.

 

Proekologiczna technologia zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz, a stosowane środki są całkowicie biodegradowalne. Czyszczenie wymienników ciepła przeprowadzamy w możliwie najkrótszym czasie, aby przywrócenie optymalnych parametrów urządzenia, następowało niezwłocznie po zakończonej pracy.

Efekt czyszczenia wymienników ciepła

Efekt czyszczenia wymienników ciepła widać od razu po usunięciu osadu. Wymienniki ciepła pozbawione zanieczyszczeń są w stanie pracować równie wydajnie, jak na początku. Pod warunkiem, że nie są uszkodzone. W wyniku czyszczenia może okazać się bowiem, że pod warstwą osadu ukryte jest pęknięcie lub uszkodzenie powierzchni czynnej. W takim wypadku konieczna jest wymiana elementu.

Kiedy zlecić czyszczenie wymienników ciepła?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie: “czyszczenie wymienników ciepła kiedy zlecić?”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaniedbałeś tę kwestię. Czyszczenie wymienników powinno odbywać się tak często, jak wymaga tego pełniona przez nie funkcja. Częstotliwość serwisowania w dużej mierze zależy od gwarancji i warunków producenta.

czyszczenie wentylacji (zdjęcia przed i po) 4

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.