Czyszczenie centrali wentylacyjnej

Czyszczenie centrali wentylacyjnej

Centrala wentylacyjna stosowana jest w instalacjach wentylacji mechanicznej, a jej funkcja polega na filtracji i wymianie powietrza w pomieszczeniach. Montowana jest zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych obiektach przemysłowych, handlowych czy usługowych. Centrala wentylacyjna, nazywa też klimatyzacyjną lub rekuperacyjną, filtruje, podgrzewa, chłodzi, nawilża lub osusza powietrze rozprowadzane wewnątrz budynku. Pracuje niemalże nieustannie, zwłaszcza w pomieszczeniach produkcyjnych lub przemysłowych. Z tego względu potrzebuje systematycznego serwisu, którego podstawowym punktem jest czyszczenie centrali wentylacyjnej.

czyszczenie wentylacji metoda hydmaster wykonana przez hgm clean

Metody czyszczenia centrali wentylacyjnej

hgm clean czyszczenie wentylacji technologia hydmaster 2

Czyszczenie i usuwanie zanieczyszczeń z centrali wentylacyjnej zależy od jej rodzaju. Obecnie na rynku znajdziemy wiele centrali różniących się przeznaczeniem i budową. Każda, złożona z wentylatorów odśrodkowych, filtrów i nagrzewnic centrala, wymaga indywidualnego podejścia. W HGM Clean mamy doświadczenie w czyszczeniu każdego rodzaju centrali wentylacyjnych. W zależności od funkcji, jaką pełni, tworzywa, z którego jest zbudowana i rozwiązań, jakie posiada (wbudowana automatyka, sterowanie) wybieramy najbardziej skuteczną metodę.

 

Czyszczenie centrali wentylacyjnej polega przede wszystkim na mechanicznym usunięciu zabrudzeń za pomocą obrotowych szczotek, wymianie filtrów, myciu anemostatów i dezynfekcji, która wymagana jest w przypadku podejrzenia bakterii. Jak wspomnieliśmy, metody czyszczenia centrali wentylacyjnej różnią się w zależności od funkcji urządzenia. W przypadku centrali klimatyzacyjnych, które są szczególnie podatne na wilgoć i drobnoustroje, dodatkowo czyścimy agregat skraplacza i odkażamy parownik.

Efekty czyszczenia centrali wentylacyjnej

Prawidłowe funkcjonowanie centrali wentylacyjnej można poczuć i usłyszeć od razu. Wentylacja pozbawiona zanieczyszczeń, kurzu i bakterii pracuje ciszej, a poprawa jakość powietrza jest zauważalna. Efekty czyszczenia centrali wentylacyjnej to nie tylko większy komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Czysta wentylacja będzie miała zbawienny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie budynku i zachowanie optymalnej temperatury. Systematyczne czyszczenie centrali wentylacyjnej to inwestycja, która opłaca się z ekonomicznego, ale i zdrowotnego punktu widzenia. Zarówno w budynku mieszkalnym, jak i usługowym czy produkcyjnym, czyste powietrze powinno być zapewnione domownikom, klientom i pracownikom.

Komu zlecić czyszczenie centrali wentylacyjnej?

W wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się czyszczeniem centrali wentylacyjnej, warto kierować się jej doświadczeniem. Usługi świadczone na przestrzeni kilkudziesięciu lat to gwarancja odpowiedniego podejścia do każdego typu wentylacji, których rozwój przypadł na pierwsze dwie dekady XXI wieku. Drugim wyznacznikiem jest kompleksowe podejście, poparte szerokim wachlarzem dodatkowych usług. Firma, która oferuje czyszczenie centrali, kanałów wentylacyjnych, wymienników ciepła, przepustnic i innych elementów, z pewnością lepiej poradzi sobie z zanieczyszczeniami centrali.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.