Mycie wielkopowierzchniowe

Mycie wielkopowierzchniowe

Dachy, elewacje i fasady to zewnętrzne elementy budynku, które pomimo swojej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, ulegają trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Przykładem mogą być duże obiekty produkcyjne, przemysłowe lub handlowe, które najczęściej umiejscowione są w pobliżu drogi szybkiego ruchu. Zanieczyszczenia pochodzące ze spalin, dwutlenek węgla, pyły zawieszone, a nawet lotne związki organiczne osiadają na budynkach i przedostają się do atmosfery, aby w postaci kwaśnych deszczy, ponownie wylądować na dachach i elewacjach.

 

Utrzymanie czystości w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych jest trudne, ale możliwe. Wymaga specjalistycznych narzędzi i sprawdzonych rozwiązań, które zapewni tylko profesjonalna firma.

mycie wielkopowierzchniowe (zdjęcie z prac) 2

Czyszczenie dachów

mycie wielkopowierzchniowe (zdjęcie z prac) 4

W HGM Clean oferujemy czyszczenie dachów o każdej powierzchni i o różnym kącie nachylenia. Wykonujemy mycie wielkopowierzchniowe dachów dużych obiektów przemysłowych, produkcyjnych i handlowo-usługowych, jak również budynków mieszkalnych. Przeprowadzamy mycie dachów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw, m.in. z blachodachówki, ceramiki czy gontu bitumicznego. Usuwamy zabrudzenia, będące następstwem opadów atmosferycznych lub sąsiedztwa ruchliwej drogi, jak również pojawiające się wykwity – porosty, mchy, grzyby i inne szkodliwe zanieczyszczenia.

 

Czyszczenie dachu rozpoczynamy od wprowadzenia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Pozwala nam to na pozbycie się łatwo usuwalnych elementów, jak liście czy patyki przenoszone przez wiatr i zwierzęta. Następnym krokiem czyszczenia dachów jest pokrycie powierzchni pianą nasączoną środkami chemicznymi, które po wejściu w reakcję, skutecznie usuwają zanieczyszczenia, w tym wspomniane wcześniej mikroorganizmy. Kolejnym etapem jest zmycie piany za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem i zabezpieczenie dachu środkami impregnacyjnymi.

Czyszczenie elewacji i szklanych fasad

Mycie wielkopowierzchniowe elewacji i szklanych fasad budynków wykonujemy już bez użycia środków chemicznych. W tym przypadku wykorzystujemy sprawdzoną technologię Puraqleen, która polega na wykorzystaniu zdemineralizowanej wody. Ciecz pozbawiona minerałów absorbuje zanieczyszczenia skuteczniej niż ta wzbogacona środkami chemicznymi. Puraqleen to rozwiązanie przyjazne środowisku i czyszczonej powierzchni – zdemineralizowana woda nie uszkadza materiału, z którego wykonana jest elewacja lub fasada. Pozbawiona krzemionki i CO2 jest całkowicie bezpieczna dla różnego rodzaju tworzyw.

 

Dzięki technologii Puraqleen jesteśmy w stanie przeprowadzić mycie elewacji wykonanych ze szkła, aluminium, stali, cegły zwykłej i klinkierowej, tynku strukturalnego i organicznego oraz innych tworzyw. Skutecznie i szybko usuwamy brud, gwarantując najwyższą jakość czyszczenia przy niewielkim budżecie. Nowoczesna i proekologiczna metoda czyszczenia Puraqleen znana i stosowana jest na całym świecie, a dzięki nam – również w Polsce.

Mycie wielkopowierzchniowe efekty

mycie wielkopowierzchniowe (zdjęcie przed i po)

Główną zaletą stosowanych przez nas metod mycia obiektów wielkopowierzchniowych jest duża skuteczność przy niewielkim nakładzie finansowym i relatywnie krótkim czasie. Nasze rozwiązania są niezwykle wydajne i gwarantują długotrwały efekt w postaci czystej, pozbawionej smug powierzchni. Dzięki stosowanym technologiom, zapobiegamy elektrostatyczności czyszczonych obiektów, co pozwala na dłuższe utrzymanie stanu ich czystości. Stosowane przez nas narzędzia dają możliwość pracy bez dostępu do bieżącej wody i bez konieczności wynajmu dodatkowych podnośników, co znacząco obniża koszty usługi.

 

Szukając odpowiedzi na pytanie “mycie powierzchniowe efekty”, na naszej stronie internetowej znajdziesz zdjęcia z realizowanych przez nas czyszczeń dachów, zadaszeń, powierzchni szklanych, elewacji tynkowych i wielu innych.

Komu zlecić mycie wielkopowierzchniowe?

Czyszczenie obiektów wielkopowierzchniowych można wykonać samodzielnie. Nie zawsze jednak jest to opłacalne. Specjalistyczne narzędzia, odpowiednie środki czyszczące, podnośniki i inne sprzęty do pracy na wysokości generują dodatkowe koszty. Co więcej, czyszczenie dachów, elewacji czy szklanych fasad przez niedoświadczone osoby, może być niebezpieczne i grozić upadkiem z wysokości. Dlatego stając przed pytaniem: “mycie wielkopowierzchniowe – komu zlecić?”, warto wybrać doświadczonych specjalistów, świadczących profesjonalne usługi czyszczenia z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tylko sprawdzone metody i innowacyjne środki chemiczne zapewnią długotrwały efekt, bez konieczności ponownego czyszczenia w niedługim czasie.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Pełna oferta HGM Clean dostępna jest na naszej stronie internetowej i w głównej siedzibie firmy. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami naszych klientów.

Zdjęcia z naszych prac

Sprawdź nasz najnowszy katalog